+38 067 470 66 98

10:00-18:00 — в будні

10:00-17:00 — в сб

 

Добре вино вже їде до тебе

Новини

Сомельє проекту про те, як з'явився власний імпорт грузинського вина в Графині

 

Поява грузинських вин в Графині – це не випадковість,

це шлях довжиною у декілька місяців, з цікавими відкриттями,

гостинними людьми та дивовижним вином!

 

 

 

 

Чому для власного імпорту ви обрали саме грузинське вино?
   Ми обрали Грузію, бо вона вважається історичною батьківщиною виноробства. В Україні ж не розкритий потенціал грузинського вина, всі звикли сприймати його, як бюджетний сегмент, але це тільки мала частина того об’єму, який виготовляє Грузія насправді.
   Українці звикли не до самого якісного грузинського вина і на це є багато причин, але зараз, Грузія відроджує стародавні традиції виноробства і той неповторний стиль, який дуже відрізнявся від європейського.

   На ринку України представлені деякі хороші грузинські виробники, але їх слабо популяризують, тому ми вирішили це виправити – донести до кожного покупця, що Грузія не закінчується на Алазанській Долині, це цілий світ дивовижного вина!

Позиції, які ви обрали, унікальні для українського ринку?
   Вважаю, що так, бо Гіуаані та Кімеріоні не представлені в Україні зовсім, а Мосмієрі вже продається, але по завищеній ціні.

Чим грузинське вино відрізняється від інших?

   В Грузії дуже багато автохтонних сортів винограду, які не вирощують більше в жодній країні. Їх коло 150, і вони унікальні. Також, є своя технологія виробництва вина в квеврі, саме по цій технології було виготовлене саме старе вино у світі (зі слів дослідників, квеврі було знайдено в двох селищах неоліту в 50 км. на південь від Тбілісі, у 8-ми посудинах, які датуються 6000-5800 роком до н.е.)

Скільки виноробень ви відвідали, як зараз виглядає виноробство у Грузії?
   Ми відвідали 16 виноробень, як маленьких крафтових, так й великих промислових підприємств. Будемо відверті – не так багато людей, які розуміються на якості вина і нам потрібно було знайти, щось гідне і там, і там. На маленьких виробництвах, люди відроджують ім’я Грузинського вина з великої літери, а на великих – намагаються догодити покупцю.

   Через те, що Грузія колись почала наслідувати Європейському виноробству, і виробляти вино для низького цінового сегменту і знижувати якість, зараз пішла деяка перестановка пріоритетів, споживач змінився, він став більш освічений у вині, а європейські вина стали доступні, з'явилася необхідність виділятись і показувати не тільки доступність, але і свій власний стиль.

Чим Вас здивували виробники Кемеріоні, Гіоані і Мосміері. Це масове чи крафтове виробництво?
   Гіоані знаходиться в невеликому місці під назвою Манаві, це хороша мікрозона для винограду Мцване і одна з найкрасивіших виноробень яку я відвідував. Це невелика крафтова виноробня, на якій роблять вино вже багато поколінь. У погребах є відновлені квеврі, ті, які використовувалися декілька століть тому, а кожна локація тут як окрема фото зона.

   Мосміері — крафтова виноробня, яка за архітектурою нагадує стародавній маєток десь в Італії. На цій виноробні працює один з кращих виноробів в Грузії. Кожне з продегустованих мною вин було чудової якості і саме з цієї виноробні ми взяли вина з квеврі.

   Кімеріоні — промислова виноробня, яка робить вина гарної якості. Найбільша проблема в великих виробників Грузії — це знайти велику виноробню зі своїми виноградниками, так як більшість купують виноград у фермерів, дана виноробня до них не відноситься.

Які б вина порекомендували в першу чергу? Що найбільш варте уваги?
   Я б порекомендував спробувати все, але вина Мосміері і Гіуаані переверне ваш погляд на вина Грузії, обіцяю!

Родзинкою колекції є вина з квеврі. Розкажіть, що це?
   Квеврі — це глечик з глини який закопують в землю і роблять в ньому вино. Це візитна картка грузинського виноробства. Вина виходять насичені, і навіть в білих винах, які зроблені в квеврі, можна відчути терпкість, що може здивувати.

Як відрізнити якісне Грузинське вино?
   Відрізняти якісне вино від неякісного не так і просто, це приходить з досвідом. Наразі Грузія пішла за принципом Європи для підвищення якості — вони ввели систему найменування, захищеного за походженням, і я б рекомендував пити саме такі вина.

Розкажіть, як вино потрапляє від виробника в магазин?
   Це довга історія, яку я недавно пройшов і усвідомив. Ви купуєте вино у виробника, але, щоб воно опинилося на полиці потрібно заплатити безліч різних зборів і податків, в тому числі придбати оптову ліцензію. У нашому випадку, вино на виході виявилося дешевше, тому що ми її не купували, це дало нам можливість конкурувати в ціні з дистриб'юторами і поставити вино відмінної якості за прийнятною для покупця ціною.

Корзина