+38 067 470 66 98

10:00-18:00 — в будні

10:00-17:00 — в сб

 

Добре вино вже їде до тебе

Виноробня Трубецького

Виноробне господарство Князя П. М. Трубецького

   Перші виноградники одного з найстаріших та відомих виноробних господарств України були закладені в маєтку «Козацьке» (Херсонська губернія) у 1896 році. Відбір земель для насаджень та сортів виноградних ліз для князя Трубецького здійснював головний винороб Російської імперії князь Лев Голіцин.

​   Унікальні кліматичні умови, кут нахилу, склад земель, використання прогресивних технологій у виноградарстві та виноробстві дуже швидко дали результат. Уже в 1900 році на всесвітній виставці у Парижі Рислінг цього виноробного господарства був удостоєний гран-прі. У 1902 році винороби князя Трубецького були нагороджені першою премією імені імператора Олександра ІІІ, «за краще російське виноградне столове вино», в 1903 році «за зразкову культуру виноградників». Після 1917 року виноробня і землі Петра Миколайовича Трубецького націоналізували. Флагман радянського виноробства — винрадгосп імені Леніна — привніс в історію виноробного господарства і всієї країни легендарні марочні вина «Оксамит України», «Перлина Степу», «Наддніпрянське», які з 1949 року вважалися візитною карткою України та постачалися до Британського королівського двору. Починаючи з 1964 року марочні вина відзначили 33 золотими та срібними медалями на міжнародних виставках того часу.

   З 2003 до 2011 року на підприємстві провели глобальну реконструкцію. Було реалізовано проект виноробні європейського рівня для виробництва сухих вин за класичними французькими технологіями.

​   Вина підприємства завоювали міжнародне визнання і посіли своє місце на українському ринку преміальних авторських теруарних українських вин. Дотримуючись принципу теруарності «Виноробне господарство князя П. М. Трубецького» виробляє вина на 100% із винограду, вирощеного на власних виноградниках, і може гарантувати контроль якості на всіх етапах народження вина. Вина витримуються у бочці від 6 до 24 місяців.

ТЕРУАР

   Виноградники розташовані на схилі Каховського водосховища в межах Причорноморської западини східноєвропейської рівнини за координатами 46°48' північної широти і 33° 21' східної довготи. Площа виноградників сягає 200 га. Саджанці міжнародних сортів із найкращих розсадників Італії та Франції.

​   Клімат помірно-континентальний. Сума активних температур повітря вище 10℃ складає 3300-3400℃, кількість опадів за період з такими температурами 200-220 мм, протягом року — 330-380 мм. Середня тривалість вегетаційного періоду становить 225-230 днів. Тривалість морозного періоду — 85-100 днів. Сума випарів із поверхні ґрунтів складає 320-380 мм. Ґрунтовий покрив теруара представлений південними, незначною мірою гумусово-акумулятивними середньо суглинистими чорноземами.

ЕНОТУРИЗМ

   «Виноробне господарство князя П. М. Трубецького» — це унікальний об’єкт винного туризму в Україні. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість туристів не лише з України, але й з Європи. У 2013 році була завершена реконструкція історичної будівлі виноробні 1900 року з вежею та оглядовим майданчиком, в якому обладнано дегустаційні зали, встановлено 8 галерей винних підвалів часів Трубецького, які використовуються для витримки та зберігання вин. На території є готель на 10 номерів та атмосферний банкет-хол у старовинному крилі виноробні.

 

Корзина